Milé sny

IMG_4834

RECEPT I ŘÍŠE SNŮ I POTĚŠENÍ I GIN & TONIC I KOKTEJL


Jsou sny, ze kterých byste se nejraději vůbec neprobudili a lebedili si v nich klidně donekonečna. No, recept na setrvání v říši snů sice zatím neobjevili, ale zato víme, jak vás tam na chvíli přenést. Ne nadarmo si přece říkáme catering Úplně Všude. 

Takže, vylovte z kredence tu skleničku, kterou si šetříte pro návštěvy (i když si ji samozřejmě zasloužíte nejvíc) a namíchejte si do ní koktejl „Milé sny“ podle naší receptury. Vypadá sice tak snově, jakoby byl z jiného světa, ale na jeho přípravu nepotřebujete žádná kouzla. Obzvlášť potěší milovníky Gin&toniku a nenapravitelné snílky. 

A pokud si ho budete chtít vychutnat ve dvou, připravte si ho třeba v magickém hotelu Anybody v Brně. Nejlépe v pokoji s výstižným názvem „Hra se sny“, kde ho, jako my, můžete usrkávat v houpací síti s nebesy.   

MILÉ SNY

40 ml gin infuzovaný klitorií 

10 ml bezinkový likér 

10 ml limetová šťáva 

Tonik na dolití  

Větvička rozmarýnu 

IMG_4775

Tu nejkrásnější skleničku, kterou doma najdete, naplňte ledem a zamíchejte – tím sklo „nafrapujete“ neboli vychladíte. Odlijte přebytečnou rozpuštěnou vodu a do sklenice postupně nalijte gin, likér a limetovou šťávu. Promíchejte, dolijte tonikem a vychutnávejte si hru barev, kterou způsobuje reakce s klitorie s kyselou limetou. Na závěr drink ozdobte rozmarýnem nebo čerstvými borůvkami, zavřete oči a ponořte se do milých snů. 

Jak na modrý gin? 

Do láhve ginu (lze použít jakýkoliv čirý alkohol) ponořte asi 25 kvítků Klitorie ternatské, kterou běžně seženete ve specializovaných obchodech s čaji. Nechte macerovat 12–24 hodin a poté přeceďte přes jemné sítko. 

IMG_4781

IMG_4789

 text: Iva Strouhalová, foto: Michaela Dobiášová