3 minuty s návrhářkou Hankou Prchalovou alias TO.GET.HER

Hankis_Zelené šaty (6)

TO.GET.HER | SVATEBNÍ ŠATY | POMALÁ MÓDA   


Oděvní značka TO.GET.HER vznikla z upřímné touhy dělat módy pomalu kvalitně a zodpovědně. První svatební šaty šila Hanka svojí spolužačce z UTB, se kterou následně značku založila. Lucia se krátce nato odstěhovala do zahraničí. Hanka však tou dobou propadla kouzlu metrů bílého hedvábí natolik, že značku vede dodnes. Jak se jí daří a co je její motivací se dozvíte v rozhovoru níže.  

Chceme tě představit, pověz nám něco o sobě.  

Jaký je tvůj rukopis? 

Pokud bych měla vytvořit kolekci šatů podle vlastních představ, byla by úplně minimalistická s důrazem na zajímavé detaily a doplňky a s lehkým nádechem punku – asymetrické délky, kov, Martensky. Libuji si v kontrastech a ráda řeším celkový styling nevěsty, včetně bot a doplňků. Často dělím svatební outfity na několik samostatných kusů, které pak nevěsty mohou nosit dál po svatbě. Potrpím si na to, aby svatební šaty byly pohodlné. Kostice a škrábající metry tylu u mě nenajdete, zato přírodní certifikované materiály ano. 

DSC_0672

Proč svatby?   

Líbí se mi, že svou prací mohu ženám zvyšovat sebevědomí a pomoci jim mít se rády takové, jaké jsou. Díky organickým materiálům se u toho navíc ještě cítí pohodlně, což je také nejčastější pochvala, kterou dostávám. Svatební šaty pohodlné jako tepláky (smích).  

Chceme vědět víc. Navrhuješ  raději kolekce nebo na míru? 

Z hlediska designu mám raději kolekce, protože si mohu dovolit být odvážnější a nejsem limitovaná vkusem a požadavky konkrétní zákaznice. Na druhou stranu jsem ráda v osobním kontaktu s klientkami. Vidět jejich nadšení z výsledku mojí práce je pro mě velký hnací motor. 

Co konkrétně nejraději navrhuješ? 

Ráda pracuju na projektech, které mají nějaký osobitý příběh a význam. Například přešívám pro zákaznici svatební šaty po mamince, nebo tvořím výšivku na míru. Úplně nejlepší ale je, když mi dá zákaznice plnou důvěru a já můžu vytvořit opravdu neotřelý fashion kousek s ohledem na její osobnost a postavu. 

Roční období, které tě nejvíc inspiruje?  

Rozhodně podzim. Narodila jsem se v říjnu, takže miluju bouřky, barevné listí a tu mlhavou melancholii. Působí na mě tak trochu záhadně a mysticky. 

Oblíbená prázdninová destinace? 

Asie. Procestovala jsem Čínu, Laos, Thajsko, Mongolsko a vždycky jsem odjížděla s pocitem, že se musím někdy vrátit. Miluju poznávání odlišných kultur. Asie má všechno, co potřebuju – bohatou historii, odlišné zvyky, moře, hory, nádhernou panenskou přírodu v kontrastu s ruchem velkoměst, naprosto dokonalé jídlo, není předražená a místní lidé jsou vždycky neskutečně srdeční a milí. 

Nejoblíbenější kniha? 

Těch je mnoho a asi neumím vybrat jednu. Určitě nejčtenější je Harry Potter sága. Kniha, která mi ale nejvíc utkvěla v paměti je Nádraží Perdido. A mám téměř kompletní sbírku Johna Irvinga, to je moje velká láska. 

Oblíbený film? 

Dogtooth od Yorgose Lanthimose a Holy mountain od Jodorovského. 

Pohádka z dětství, kterou jsi měl/a nejradši? 

Do dneška miluju Sedmero krkavců s  Ivanou Chýlkovou a Šíleně smutnou princeznu. 

Oblíbené jídlo? 

Pizza, Chipsy a Thajské curry. 

Na čem si ujíždíš? (guilty pleasure) 

Trochu se za to stydím – reality show na Netflixu. Ale nemůžu si prostě pomoct.  Moje výmluva je, že se u toho dobře šije a zároveň se učím jazyky. 

Zveme tě na drink, co si dáš? 

V Air Café na Zelňáku mají naprosto dokonalý drink z  Mezcalu s  pepřem a citronovou kůrou. Jméno bohužel nevím, protože už není ve stálé nabídce, nicméně na přání mi ho tam vždycky umíchají. 

  HS1_0574

Označ  co tě vystihuje  

ČAJ -- KÁVA !!! 

PES -– KOČKA 

RANNÍ PTÁČE -– NOČNÍ SOVA  

KNIHA -– SERIÁL 

HORY -– MOŘE  město v  horách u moře 

VERYGRAPHY-HZ-I&V-18

Text: Hana Prchalová, Klára Opatřilová | foto: Archiv TO.GET.HER