Šperky slovenské designerky ŽELÉ

_MG_2565 copy-soc

ŽELÉ I ŠPERKY I DESIGN I KRYSTALY I CENA DESIGNBLOKU 2019


Šperky odrážejí osobnost svých nositelů, dotvářejí výraz a určují jejich energii. Nositel se se s nimi musí ztotožnit. Proto šperky považujeme za podstatnou část šatníku a přesně proto nás zaujaly jedinečné kousky slovenské designérky Veroniky Zelezníkové, alias Želé. 

_MG_2699 kopírovat

“Nevyrábím šperk pro každého.”

To je moto designérky, které rozhodně má něco do sebe. Tvorba Želé je zcela originální a jedinečná. Její kousky se nepodobají žádným jiným. Veronika vytváří každý šperk pouze po jednom kuse tak, aby každá majitelka měla svůj jediný unikátní kousek. Svůj dílek skládačky. Svůj fragment energie. Do každého kusu šperku totiž Veronika vkládá i kus sebe.

 _MG_3068 kopirovat

Význačným znakem tvorby Želé je autorsky zpracovaný přírodní kov bismut, který je přetvořen pomocí chemického procesu v unikátní krystaly. Alchymie, experimentování, hledání limitů a přesahů. To vše stojí za tvorbou a výsledným vzhledem krystalů. 

_MG_3076 kopirovat

Mladá designerka vyprodukovala již několik kolekcí, ale naše nejoblíbenější je ta poslední – kolekce Královna. Protože každá z nás může být královnou.

_MG_3028 kopirovat

Prsten, náhrdelník, náramek, náušnice, brož, čelenka, vlasová spona či koruna. Kdo bude král? Kdo bude královna?

_MG_2730 kopírovat

Navštivte Veroniku v novém studiu pro.story ve Zlíně. Třeba tam najdete i MILE!

_MG_2539 copy-soc

Foto: Kristína Opálková I Text: Klára Šťastná