Jove Meyer

Jove_Headshot

JOVE MEYER I SVATBY I EVENT DESIGN I INTERIÉROVÁ ARCHITEKTURA  


Jove Meyer působící v New Yorku není svatební organizátor a koordinátor. Je mnohem víc. Je eventový designér a také interiérový architekt. Což není v našich končinách spojení příliš časté. Ani jeho návrhy extra barevných set-designů jak pro svatby, tak jiné společenské akce nemají u nás zatím obdoby. Říká se ale přece, že trendy z Ameriky k nám přicházejí se zpožděním. Nečekejte tedy tři až pět let, až budou na instagramu postovat barevné svatby všichni, a staňte se trendsetterem už nyní. Inspirujte se stylem Jove Meyera a poslechněte si také pár jeho praktických rad.

Jak jste se dostal k tomuto oboru – nejen ke svatbám, ale i k organizaci akcí a tvorbě set-designu?

Po střední škole jsem se nechal zaměstnat v místním obchodě s balonky a květinami a čtyři roky jsem tam pomáhal s přípravou akcí všech podob a velikostí. Pak jsem se přestěhoval do New Yorku, nastoupil na vysokou a současně jsem začal pracovat v pohostinství jako číšník a manažer. Hned první léto se má nejlepší kamarádka zasnoubila a požádala mě, abych jí pomohl naplánovat svatbu. Nikdy předtím jsem svatbu nepřipravoval, ale použil jsem všechny dovednosti ze své předchozí práce, abych ji pomohl zorganizovat! Po její svatbě mne požádalo o pomoc několik dalších přátel, a tak neoficiálně odstartovala moje společnost.

Charla Storey Photography 7

Vaše návrhy jsou plné barev. Bývají podřízeny tématu, nebo někdy jsou ony na prvním místě? 

S barvami se cítím šťastný. Je to způsob, jak šířit radost v celém prostoru a napříč jakoukoli slavnostní událostí, takže ano, máme tendenci se v návrzích opírat o barvy, jak jen to jde. Ale nakonec je na každém klientovi, jestli se pro ně rozhodne, protože akce musí být prvotně odrazem jeho jedinečného stylu a osobnosti, ne našeho tvůrčího diktátu.

THEKNOTGALA2019_WAC_162

THEKNOTGALA2019_WAC_042

Někdy vaše návrhy mají wow efekt, jindy jsou velmi delikátní, křehké. Zračí se v tom nějak nejen charakter klienta, ale i váš vlastní?

Vše, co klientům předkládám, nese přirozeně můj rukopis a dotek. Jsem tvůrce konceptu akcí, ale konečná inspirace nepřichází směrem ode mne, ale od klientů. Zvlášť svatby mají být odrazem jejich stylu, osobnosti a jejich milostného příběhu a mou rolí je, abych ten příběh přeložil do stylu prostředí, do dekorací, všech detailů. Věříme, že žádná z našich akcí nebude připomínat jinou, protože žádní dva lidé nejsou stejní!

Máte vlastní archivy předmětů, nábytku a dekorací, nebo si je vždy půjčujete?

Nemáme, vše si pronajímáme od místních společností a obchodů s rekvizitami, designem či dekoracemi, také ve svatebních půjčovnách.

Jak ve svatebním průmyslu zohledňujete udržitelnost? Často používáte neony, dekorační prvky, kulisy, světla, prvky na míru – využijete je vícekrát, nebo se vyrábějí jenom pro jednu příležitost a pak se třeba modifikují?

Jsme bezpapírová společnost a při plánování a navrhování se snažíme být velmi ohleduplní k planetě. Zaměřujeme se na spolupráci s floristy, kteří květiny kompostují a nepoužívají květinovou pěnu. Prvky na míru si většinou nenecháváme vyrábět, místo toho se zaměřujeme na místní půjčovny, které využíváme znovu a znovu. Doporučujeme svým klientům, aby používali místní a někdy i hypermístní potraviny a květiny. Vyzýváme je také k drobnostem – třeba aby používali slámky nebo avokádová brčka. Snažíme se minimalizovat odpad, co nejvíce je to možné.

Pracoval jste někdy na filmové či divadelní scénografii?

Na vysoké škole jsem pracoval v divadle a dělal scénický a světelný design, byla to super zábava a bylo vzrušující stát se součástí kreativního procesu takovým způsobem

Co prozatím bylo vaším nejzvláštnějším tématem a prostředím?

Je tak těžké jmenovat jediný příklad, protože jich z různých důvodů miluju mnoho, ale když už bych opravdu musel, zmínil bych The Knot Gala. To je jedna z mých oblíbených realizovaných akcí, protože jsem mohl upravit ikonický prostor veřejné knihovny v New Yorku. Knihovnu jsem zahalil do výrazných barev a lidé ji mohli vidět v takovém světle jako nikdy dřív. Vytvořili jsme bránu z duhových květin, na místě byly drag performerky, velkolepá byla i umělecká instalace a performativní jídlo!

A nejoriginálnější místo?

Více o Joveovi se dozvíte na stranách MILE 16. 

Norsdale_2021_ChelliseMichael-266

text: Danica Kovářová | foto: Charla Storey Photography, archiv Jove Meyera, Chellise Michael, Sylvie Rosokoff