ZAUJALO NÁS: šaty TALABAYA

foto- Lukáš Dvořák 1

TALABAYA I SVATEBNÍ ŠATY I MINIMALISMUS I NADČASOVOST I SMYSL PRO KRÁSU


Mirka Talavašková studovala módní návrhářství v Paříži a Praze. Po studiích zakotvila v luxusním pražském krejčovství. Módní značku Talabaya založila v roce 2018 a ve svých nadčasových kolekcích se nechává inspirovat různymi kulturami.

Dokážete popsat svoji značku třemi slovy?

Minimalistická, nadčasová a se smyslem pro krásu. To nejsou tři slova, že? (usmívá se) Snažím se o nezaměnitelnou autorskou módu, ráda čtu cestopisy, cestuji a poznávám jiné kultury – to vše mě inspiruje a dává mé tvorbě mezinárodní rozměr. Výsledkem jsou minimalistické šaty pro sebevědomou ženu, které ji neomezují, ať vyznává sportovní, nebo elegantní styl, ať žije v Evropě, nebo v Saúdské Arábii.

Arabský svět se odráží i v názvu značky...

Tvoří ho mé příjmení a název tradičního arabského oděvu – abája. Je to dlouhý kabátek, který se nosí přes běžné oblečení. Ve svých kolekcích kladu velký důraz na přizpůsobivost oděvu v jakémkoli kulturním prostředí – abyste ráno mohla vést jednání v Orientu a večer usednout do hlediště hamburské filharmonie. Chci posunout vnímání modest fashion, tzv. střízlivé, cudné až zahalené módy, a ukázat, že může být velice šik.

Jak se u Talabayi šijí svatební šaty na míru?

Model na míru je vždy intimní proces, návrhářka a klientka se musí pro harmonickou spolupráci sladit. Někdy nevěsta odchází s úplně jinými šaty, než byla její počáteční idea, ale během tvorby a několika schůzek si uvědomí, co její osobnost a duši vystihuje nejlépe. K tvorbě šatů přistupujeme s respektem, s láskou k řemeslu i s důrazem na kvalitní materiály a precizní zpracování. Společně vytvoříme šaty vašich snů!

foto - Petr weigl

text: Hana Janišová | foto: Lukáš Dvořák, Petr Weigl | partner článku: Talabaya