ZAUJALO NÁS: Neobyčejné šperky Mialis

 mialis_clanek1

MIALIS I ŠPERKY I SNUBNÍ PRSTENY I ZÁSNUBNÍ PRSTENY I SALT’N’PEPPER DIAMANTY


Hledáte zlatnické studio v Praze? Pak by vaší pozornosti nemělo uniknout klenotnictví Mialis. Poctivá řemeslná práce prověřená léty praxe, neotřelé designové šperky a prvotřídní materiály, to jsou přívlastky Mialis. Zakladatel a zlatník v jedné osobě Albert Mustaev značku založil před sedmi lety, ale se samotnou výrobou šperků má více než dvacet let zkušeností. 

mialis_clanek2

Vlajkovou lodí Mialis jsou netradiční snubní prsteny. Neobyčejné povrchové úpravy, inspirace organickými motivy a dokonalé zpracování jsou hlavními důvody, proč si klienti toto šperkařské studio vybírají. Mimo netypické snubní prsteny zde samozřejmě najdete i klasiku nebo snubní prsteny s diamanty. Aktuálně ale hrají prim matné snubní prsteny se speciální povrchovou úpravou nebo černé snubní prsteny. Černá barva vzniká potažením šperků ze 14karátového růžového či žlutého zlata černým rhodiem. Zlatnická práce je zkrátka hotová alchymie!

 mialis_clanek3

Šperkařské studio ze srdce Prahy vyniká ještě jednou specialitou. A to jsou šperky se salt’n’pepper diamanty. O co jde? Jedná se o netradiční diamanty nejčastěji v šedé, černé nebo nahnědlé barvě, kterou mají na svědomí vnitřní inkluze. Zbarvení asociuje pepř a sůl, odtud pramení i názvosloví. Žádný kámen není stejný. Nejčastěji mají rozetový brus, díky kterému se lesknou na všechny strany. Salt’n’pepper diamanty můžete obdivovat v netradičních tvarech jako jsou pear, marquise, hexagon, superman, cushion a další. V klenotnictví Mialis se soustřeďují především na zásnubní prsteny se salt’n’pepper diamanty nebo zásnubní sety. Jejich kolekce šperků s tímto netradičním diamantem je nejširší na českém trhu.

mialis_clanek4

Aby té alternativy nebylo málo, můžete v jejich kolekcích obdivovat i šperky s unikátními drahokamy, za všechny zmiňme mechový achát, rutil quartz nebo jahodový křišťál.

mialis_clanek5

Albert se při své práci inspiruje nejen nekonečnou krásou přírody, ale i městskou džunglí. Díky tomu si u něj vyberou jak romantické duše, tak bytostné minimalistky. Mnoho klientů pochází především ze zahraničí, proto mají šperky Mialis i mezinárodní přesah. Nutno dodat, že zásnubní prsteny se salt’n’pepper diamanty jsou populární především na západ od nás. 

mialis_clanek8 

Pokud byste si přece jen nevybrali, neostýchejte se Mialis oslovit s výrobou šperku na míru. Zakázková výroba je součástí každého zlatnického ateliéru a ani tento není výjimkou. Pokud máte vysněný šperk, ať už v hlavě, nebo na papíře, určitě se přihlaste o slovo. Klenotnictví Mialis nově sídlí naPetrská 2, Praha 1. 

mialis_clanek7

 

text: Mialis | foto: Barbora Reinerová