ZAUJALO NÁS: GISMONDI 1754

MatejTrasak_diamond_wedding_15

GISMONDI I SVATEBNÍ ŠPERKY I ZÁSNUBNÍ PRSTENY I SNUBNÍ PRSTENY


Snubní prsteny jsou stvrzením lásky, které budete mít na očích, dokud vás smrt nerozdělí. Jejich výběr tedy není žádnou obvyklou pochůzkou. A výroba šperků na míru? Jedině ta vám umožní realizovat své představy do nejmenšího detailu. Třeba ve šperkařství Gismondi 1754.

_98A4819

Příběh této rodinné firmy se začal psát v Janově už v 18. století, když se její zakladatel Giovani Battista Gismondi vyučil u místního stříbrníka a velice záhy se stal oblíbeným dodavatelem papeže Pia VI. a šlechtických rodin. Od té doby uplynulo hodně vody, ale některé věci zůstaly stejné. „Díky ostražitému dohledu vycházejí z naší dílny u Ligurského moře jen klenoty té nejvyšší kvality. Naše šperky jsou malá umělecká díla, jsou velmi ženské a vyzařuje z nich staré italské řemeslo,“ říká s úsměvem současný ředitel společnosti Massimo Gismondi.

MatejTrasak_diamond_wedding_48

Jeho vize dokázala proměnit rodinný podnik ve světovou značku. Svým úzkostlivým smyslem pro modernitu a referencemi k umělcům z dávných dob stvořil perfektní pojítko mezi odkazem slavné minulosti a současností. Důkazem jeho úspěchů je nejen to, že náhrdelník z kolekce Essenza vyhrál 1. cenu na světoznámém veletrhu šperků Couture v Las Vegas nebo, že si výtvory Gismondi vybraly ke svým róbám například Megan Fox, Katy Perry, Jane Fonda nebo Reese Witherspoon, ale i otevírání butiků na více místech světa. Jedním z nich je naštěstí také Praha. V závoji luxusu Pařížské ulice se můžete přijít kochat třpytivou krásou v prostředí nově zařízeného interiéru. V soukromí speciálního VIP prostoru jsou pro vás připraveny k nakouknutí i ty nejvzácnější kousky. Ze široké škály kolekcí vás budou přecházet oči a pro náročné je samozřejmě k dispozici i výběr investičních kamenů dle přání.

_98A4888

Poblíž krásy Staroměstského náměstí si tak najdou to pravé všichni. Od zkušených sběratelů haute joaillerie (vysoká "šperkařina"), až po ty, kterým učaruje nádhera kamenů, které jsou zasazeny tak jemně, že vypadají že se vznáší. Svět značky Gismondi 1754 je světem radosti, emocí a překvapení. Zveme vás!

gismondi1754_essenza_white_gold_necklace_emerald_diamonds_49038

_98A5084

text: Aneta Zámečníková I foto: Matěj Třasák a archiv Gismondi