Svatební trip po Kraji Vysočina

trip3

Organizace Vysočina Tourism, která spadá pod Kraj Vysočina, se rozhodla jít naproti všem párům, jež touží po svatbě v tomto krásném koutu naší domoviny. Nejenže vytvořila přehledný svatebně laděný web s ucelenými informacemi o místech jako stvořených pro veselku a lokálních dodavatelích, ale podporuje také profesionály prostřednictvím zážitkových cest. První svatební trip pro svatební koordinátory se uskutečnil v roce 2022, druhý následoval hned v květnu 2023. Jak takové setkání vypadá a na jaká místa se účastníci podívali?

Na první svatební trip v říjnu 2022 přijelo třináct oslovených koordinátorů z celé České republiky a dostali tak příležitost zažít jedinečnou atmosféru Zámku Žďár nad Sázavou, Za Vratama a Měšťanského pivovaru Polná.  Na začátku května 2023 organizace Vysočina Tourism připravila podobný trip, kterému tentokrát navíc předcházelo „Svatební setkání“. Svatební koordinátorky Kateřina Fields z Wedding Academy Fields a Nikola Bojková z Julie May zde představily nejnovější trendy všem odborníkům ze svatebního oboru. První z plánované série Svatebních setkání se uskutečnilo v Panském dvoře Telč. Workshop doplnila závěrečná prezentace tohoto vyhledávaného svatebního místa. Floristky, svatební koordinátorky, zaměstnanci svatebních míst a další profesionálové si tak mohli osobně prohlédnout aranžmá svatebního interiéru a ochutnat svatební menu. Třešničkou na dortu byla přítomnost nevěsty a ženicha, díky kterým vznikly krásné fotografie. 

Samotný svatební trip pokračoval v Líšenském dvoře, který se nachází v malebném prostředí obklopeném přírodou a klidem Žďárských vrchů. Jeho původní architektura vytváří romantickou atmosféru, která je pro svatební události ideální. Okouzlující areál a venkovní prostor nabízejí krásné možnosti pro obřad pod širým nebem nebo v přístřeší rekonstruované stodoly s krbem. Účastníky v Líšenském dvoře čekala skvělá večeře, přátelské posezení s paní majitelkou a příjemně strávená noc v komfortně vybavených pokojích. 

Druhý den tripu se účastníci přesunuli do areálu penzionu Pohoda Nárameč. Jeho atmosféře dominuje prosklená stodola s hlavní restaurací. Jak sám název napovídá, dýchne zde na vás pohoda a klid. Účastníci setkání měli možnost ochutnat svatební menu a prohlédnout si celý areál, který nabízí velkorysý prostor pro svatební událost. Okolní malebná příroda přeje svatebním fotografiím. Není divu, že je toto svatební místo tak oblíbené.

Během dvou dnů organizace Vysočina Tourism zprostředkovala odborníkům možnost seznámit se s různými svatebními místy a prostřednictvím prezentací, prohlídek a diskusí získat ucelený obraz o nabídce a možnostech, které Vysočina poskytuje. Cílem akce bylo nejen představit konkrétní místa, ale také navázat spolupráci mezi svatebními koordinátory a poskytovateli svatebních služeb na Vysočině. Pokud chcete vědět víc, všechny novinky a pozvánky naleznete na webu www.vysocinasvatba.cz, stejně jako ucelenou nabídku svatebních míst, koordinátorů a dodavatelů na Vysočině.

trip1

 trip

trip4

trip2

trip6

trip5

foto: archiv Vysočina Tourism