Svatba se šperky KLENOTA

klenota-mile-1

ŠPERKY I KLENOTA I MILE MAGAZÍN I SVATEBNÍ ŠPERKY I ZÁSNUBY


Jsme rádi, že klenotnické řemeslo u nás nevymřelo, ale naopak vzkvétá. Příkladem jde pražský zlatnický ateliér KLENOTA, kterému se podařilo navázat na tradiční ruční výrobu šperků, a propojit ji se současným designem a trendy. Značka KLENOTA sází na nadčasovost a kvalitní materiály. Jedině tak může být totiž klenot i skvělou investicí. Zakladatelkou této české značky je Jarmila Slívová, která nám prozradila, jakým směrem mají dnes snubní prsteny a šperky pro nevěstu nakročeno.

klenota-mile-2

Snubní prsten představuje symbol vzájemné lásky a partnerské oddanosti. V dnešní době je na něj navíc pohlíženo i jako na modní doplněk, který vyjadřuje vkus a osobnost. Proto už není běžné, že je prsten ženy a muže stejný. Designem i barvou zlata se mohou lišit, společným prvkem se může stát třeba jen rytina na vnitřní straně prstenu. U budoucích nevěst nyní bodují snubní prsteny s diamanty, muži většinou preferují jednoduchý hladký kroužek.

klenota-mile-3

Snubní prsten bývá zvykem nosit na prsteníčku levé ruky, kde spolu se zásnubním vytvoří kompletní sehranou dvojici. Aby se prsteny designově doplňovaly a navzájem si nepřekážely, navrhli designéři ateliéru KLENOTA ladící sady zásnubních a snubních prstenů. Můžete se inspirovat, nebo rovnou pořídit svůj vyvolený svatební set najednou.

klenota-mile-4

Šperky, zejména prstýnky, jsou bezesporu neodmyslitelnou součástí svatebního dne. Celkový vzhled nevěsty dotáhnou k dokonalosti minimalistické kousky, které svými jednoduchými a čistými liniemi podtrhnou ženskou krásu. Patří k nim třeba jemné diamantové šperky nebo perly, a to jak ty klasické kulaté, tak i nepravidelné barokní.

klenota-mile-5

Šperky si můžete pohodlně vybrat na e-shopu klenota.cz, nebo se pro ně osobně zastavit v ateliéru na Starém Městě v Praze.

klenota-mile-6

foto: Archiv Klenota