Penzion Na Čechách

12

PENZION NA ČECHÁCH | SVATEBNÍ MÍSTO | VYSOČINA 


Pro ty, kteří touží po opravdu romantické svatbě, je výběr místa základ. Co takhle si říct své ano v něžně zvlněné krajině plné tradic, kde se život odvíjí ještě stále pozvolna a klidně? Na Vysočině vás přivítají s otevřenou náručí třeba v malebném Penzionu Na Čechách.

7

10

Ozvučen bublající Svratkou, šelestem lesů Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy a mečením stáda koz, stojí v okouzlující vísce Lačnov u Poličky staveníčko jako z pohádky. I přes chalupářský vzhled se však jedná o místo, kde najdete krásný zrenovovaný interiér a všechny potřebné vymoženosti moderní doby. „Náš penzion je vybudován z bývalého zemědělského objektu přináležejícího k borovnické rychtě, kterou rodina po staletí vlastnila. Disponuje pěti pokoji, restaurantem, salonkem a venkovním posezením v zahradě a budovou Galerie, jejíž prostor slouží nejenom ke svatbám, ale také výstavám či workshopům, školení, přednáškám a debatám u dobrého jídla, vína či kávy," říká majitelka Libuše Kučerová. Rozhodně se tak nemusíte bát, že by vám jakékoli zázemí, i zde na vesnici, chybělo. 

4

1

Penzion Na Čechách navíc zajišťuje komplexní svatební servis, pro ty, kteří by si rádi nechali pomoci při plánování veselky. Pomůžou vám zařídit například venkovní obřad na soutoku řek nebo v přilehlém kostelíku, svatební dort a veškeré občerstvení zdobené bylinkami z vlastní zahrádky a jedlými květy z místních luk, květinovou výzdobu i zapůjčení svatebních dekorací. Hostinu lze podle počasí uspořádat pod širým nebem nebo beduínským stanem.

Lehce zde podlehnete magickému kouzlu soutoku Schwarzavy s Bílým potokem, kde lze vnímat dotek takřka hmatatelné energie. Tady tečou vody proti sobě, černá a bílá, aby potom svorně pokračovaly dál, společně. No řekněte, není to romantika?

8

text: Aneta Zámečníková | foto: Archiv penzionu Na Čechách