Galerie Glassimo

9 Galerie Glassimo interiér .tif

GALERIE GLASSIMO | SKLO | PODPORA ŘEMESLA


České sklo je tradice, která je k našemu velkému potěšení stále živá. Existuje velké množství skvělých současných designérů. Ale kde najít ten pravý kousek právě pro vás? Za návštěvu stojí Galerie Glassimo, blýskají se tu unikátní kusy a autorské objekty od těch nejlepších českých sklářů i dalších umělců. Galerie se nachází za rohem Pařížské ulice a již sedmým rokem podporuje lokální tvůrce a značky.

3 Galerie Glassimo interiér

7 GLASSIMO byt Břehová, foto Anna Pleslová

“Vše odstartovala manželova služební cesta do daleké Číny, na které se setkal se skupinou českých sklářů,” vypráví majitelka Katarína Zemanová. Po několika návštěvách výtvarníků, designerů a obchodů se manželé Zemanovi rozhodli jít cestou individuálního oslovování vybraných umělců. “Důležitým milníkem pro nás byla hned od počátku i spolupráce s ateliérem skla na pražské UMPRUM. Studenti a absolventi školy u nás nejen vystavují, ale také zde pracují,“ dodává.

2 Majitelka galerie Katarína Zemanová, foto Anna Pleslová

První exhibice “Sklony”, kterou připravili právě studenti ateliéru Ronyho Plesla, se dočkala skvělé odezvy, a tak následovaly další výstavy českých a slovenských sklářů, malířů, rytců, šperkařů a sochařů. Mezi umělci, se kterými galerie dlouhodobě spolupracuje, je například Bořek Šípek, Lukáš Jabůrek, Kateřina Smolíková, Jiří Pačínek, David Valner, Daniel Piršč, František Halama, Sebastian Kitzberger, František Jungvirt, Lukáš Houdek, Filip Dobiás, Mila Zila, KLIMCHI, BOMMA nebo malíř Marek Číhal.

Naprostá většina nabízeného sortimentu jsou originály vyrobené v jednom exempláři, případně v několika barevných provedeních. Rozhodně tedy trefa do černého pro ty, kteří si dají záležet na exkluzivitě a chtěli by svůj domov zkrášlit opravdu výjimečným kouskem nebo obdarovat své blízké stylovým darem s trvalou hodnotou. Zavítejte do Galerie Glassimo. Rozhodně nebudete litovat!

8 GLASSIMO byt Břehová, foto Anna Pleslová

text: Aneta Zámečníková | foto: Archiv Galerie Glassimo