Eliška Fischerová a Khiria Podcast

Khiria_podcast_Spotify_logo_v2

PODCAST I KHIRIA PODCAST I ELIŠKA FISCHEROVÁ I MILE I ROZHOVORY


Neposedná fotografka, kterou nezastaví ani celosvětová pandemie. To je Eliška Fischerová, alias Khiria. Volné chvíle v karanténě ji přiměly nemrhat časem a založit si vlastní podcast. A tak jsme ji poprosili, ať nám poví víc...

Jak Eliška sama říká, první karanténa ji přivedla zpátky k tomu, kdo jako fotografka je. Nebo spíše kdo byla předtím, než začala fotit svatby."Jsem holka, která drží foťák v rukou od 15 let a od té doby ho nikdy neodložila. Po výtvarném gymnáziu jsem se vydala na 6ti leté studium fotografie a nikdy jsem nic jiného nedělala."

khiria6

Tím, že je Eliščin svatební business zaměřen zejména na cizince a zahraniční svatby, bylo v březnu 2020 jasné, že letos z toho nic moc nebude. A tak začala tvořit. Založila tvůrčí skupinu, díky které se vrátila k osobním projektům. Za půl roku se z Elišky stal mentor ostatních fotografů. A jak znovu otvírala svou cestu fotografky, uvědomila si, že má kolem sebe spoustu zajímavých lidí. Lidí, kteří jí před 15 lety předávaly rady a vpustili ji do svého foto světa.

"Nebo jsou to lidi, se kterými jsme sdíleli stejné radosti i strasti na uměleckých školách. A pak se naše cesty rozdělili, protože jsme se každý vrhl po hlavě do jiného foto žánru. A nebo mám kolem sebe fotografy, se kterými děláme stejnou práci, jsme kamarádi a inspirujeme se vzájemně. Prostě tak nějak moje sociální bublina disponuje zajímavými lidmi, kteří mají co říct." dodává Eliška.

A tak si jednoho dne koupila mikrofon a pozvala svého prvního hosta. Bohužel mikrofon a osobní setkávání bylo v permanenci jen na tři díly. Poté se epidemiologická situace zase zhoršila, a nyní se podcasty odehrávají přes Zoom. Díky Zoomu je dostupné k podcastu nově i video z rozhovoru, a také se otvírá prostor pro zahraniční hosty.

khiria3

Podcast není jen o focení nebo technických záležitostech. Je spíše o lidech, které fotografie a vizuální umění provádí životem. Eliška poodhaluje, co každému z hostů přináší vlastní práce a co se za ní skrývá. Kromě fotografů jsou hosty i lidé, kteří se pohybují i v ostatních odvětvích umění nebo mají s fotkou zkušenosti i v jiných branžích.

Khiria Podcast je možné poslouchat na všech poslechových platformách i na YouTube kanálu. V současné době epizody vycházejí každý týden. Eliška si pozvala i šéfredaktorku MILE, Ilonu Karáskovou. Kde se vzalo MILE? Kdo za ním stojí? Jak vzniká každé vydání? Co je hlavní myšlenkou? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v Khiria podcastu.Ilona_Mile18

 

Spotify, YouTube, Apple Podcast

Pro poslouchání bez aplikace klikněte ZDE.

 

foto: Khiria a archiv Khiria Podcast, text: Klára Šťastná a Khiria