Zažehněte na Vánoce svíčku plnou smyslných vůní

Apis_tisk_010 2 

 SVÍČKY | APIS CANDELA | SO.SLOW | BOHEMIAN LAB | VÁNOČNÍ DAR


První advent je tu a vy lehce propadáte panice? Máme pro vás další příval inspirace na vánoční dary. Tentokrát na jeden z těch úplně nejvděčnějších – svíčky. Apis Candela, So.Slow, nebo Bohemian lab, to jsou značky, které tento produkt dokázaly posunout do nebeských výšin. A je to možná i vaše záchrana pro tyto Vánoce?

Apis Candela

Pokud hledáte klenot mezi svíčkami, měli byste znát Apis Candelu. Zhmotnění snu Venduly Fiedlerové, která na základě své předešlé práce v řetězci s přírodní kosmetikou objevila svou vášeň k tvůrčí činnosti, práci s voskem a vůněmi. V návaznosti na to učinila radikální krok – odstěhovala se zpátky do domoviny – Orlických hor – naučila se pečovat o včelstvo a zaměřila se na výrobu svíček z včelího vosku. Produktové portfolio Apis Candela obsahuje jak luxusními svíce, které svým zjevem připomínají umělecké objekty, tak i cenově přívětivé „Apisky“ – štíhlé svíčky, které si můžete zapíchnout jak do svícnu, tak do dortu. Veškeré produkty značky spojuje její hlavní hodnota – kvalita včelího vosku a důraz na jeho blahodárné účinky.

Apis_web_075

Apis_web_001

So.Slow

Pokud prahnete po minimalismu s přesahem do ekologie, zaručeně vás nadchnou svíčky ze sójového vosku So.Slow. Řeč je o projektu, který jeho mladá zakladatelka Kristýna Mikulajová vytvořila za účelem přivýdělku. Nejen z Kristýniny přirozené touhy dělat věci pořádně vznikl plnohodnotný byznys jehož hlavní hodnotou je ohleduplnost ke zdraví a planetě. Všechny svíčky So.Slow jsou proto složené z kvalitního organického sójového vosku a z přírodních esenciálních olejů pocházejících z francouzské mekky vůní Grasse. Nově si od značky můžete pořídit například MATEL TINS – hliníkové plechovky, které jsou naplněny sójovým voskem, a na výběr jsou čtyřy různé varianty vůně. Tento produkt vznikl díky snadné recyklaci hliníku a taky díky faktu, že plechovku si snadno můžete opětovně naplnit. Pokud byste si od So.Slow přáli větší „fajnovku“, bude vás bavit svíčka s léčivou směsí esenciálních olejů APOTHECARE. Ta je vylitá do keramické nádoby z ateliéru si.li. ceramics, kterou můžete následně využít v domácnosti.

image00013

000021

Bohemian Lab

I když jsme zmínili už celou řadu skvostných svíček, nesmíme opomenout ještě jedno želízko v ohni – Bohemian Lab. Svíčky vyrobené ze směsi sójového a kokosového vosku, doplněny o neotřelé vonné esence prvotřídní kvality. Bohemian Lab je malá milá značka Karolíny Röderové, která vznikla z vášně k tvoření a vůním. V portfoliu této značky objevíte jak dekorační svíčky v designových tvarech, tak svíčky v kalíšcích z pryskyřice, které osloví hlavně hravé typy dychtící po pastelových barvách. Mimo svíčky vyrábí Karolína vonné vosky k provonění interiéru, které doplňuje o fíkové listy, mořskou sůl a šalvěj či sušené květy.

IMG_20220208_135828_edited
IMG_20220125_175639_edited (2)

Ať už je vaší vysněnou svíci jakákoliv, přejeme úspěšnou volbu. S výše uvedenými skvosty volba nebude vůbec jednoduchá. Na stranu druhou si troufám říct, že nelze trefit vedle! Ať je váš předvánoční čas plný krásných vůní.

text: Klára Opatřilová | foto: archiv Apis Candela, So.Slow, Bohemian Lab