Tipy na místa, kde je nakupování nevídaným zážitkem

_DSC4333

CONCEPT STORES | NÁKUP ZÁŽITKEM | OBJECT | ONES | TY IDENTITY 


Pokud přemýšlíte, z kterého konce s vánočními nákupy začít a kde vlastně „Ježíška“ pořídit, máme pro vás pár nápadů – obchody s autorskými značkami, ze kterých se nebude chtít pryč ani zarytým odpůrcům nakupování. Ones concept store, Object concept store, Ty identity – tři místa ve třech různých městech.

Ones concept store

Za nepřehlédnutelným obchodem na pražském Újezdě stojí Elena Janota s Michaelou Juřenčákovou. Elena má na svědomí i projekty Lemarket a Oslavář, Michaela několik let působila jako projektová manažerka v rámci Designbloku. O společném projektu mluví s nadšením: „Chtěly jsme vytvořit prostor, který není sterilní galerií, ale místem, kde to žije kreativitou a inspirací“. A přesně to se jim daří – pořádají nejrůznější workshopy, eventy a setkání s designéry. Skladba značek je průběžně obměňována, interiér vám učaruje – momentálně je stylizován jako ložnice a je laděn do příjemných tónů bílé, béžové a modré. A voní to tam kávou. Stálý přísun kofeinu zajišťují The Miners, což zážitek z nakupování jen umocňuje.

DSC01255-2-2

ONES_popup_II-2

Object concept store

Tento malý designový ráj sídlí v Brně na Údolní ulici. Za velikou výlohou krásného funkcionalistického domu architekta Josefa Poláška očekávejte styl, originalitu a nadčasovost. Kvalita materiálů a zpracování je tady samozřejmostí a jde ruku v ruce s individuálním přístupem k zákazníkům i autorům. Zásadní jsou pro Janu Longaverovou, autorku konceptu, také hodnoty samotných tvůrců a udržitelnost a šetrnost značek. Produkty vybírá tak, aby k nám doputovaly s co nejmenší uhlíkovou stopou. To dokládá fakt, že v jejím kurátorském výběru mají místo pouze evropští designéři. V Objectu najdete jak designové doplňky, slow fashion, autorský šperk, tak i čistou přírodní kosmetiku.

_DSC5146

object_02549

Ty identity

Tento ostravský concept store najdete na Poštovní ulici už od roku 2015, kdy ho založila návrhářka Ivana Mifková. Od té doby se dočkal rozšíření a stal se také prostorem tvůrčím – místem, kam si můžete zajít na autorské čtení, na přednášku nebo se zúčastnit některého z workshopů. Ty identity nabízí více než 50 autorských značek, za kterými stojí především čeští tvůrci – designéři, kteří si zakládají na kvalitní ruční výrobě, lokálních dodavatelích, materiálech a surovinách. Mimochodem, obchod je dog a baby friendly, takže sem můžete směle vyrazit s kočárkem i pejskem na vodítku. A mezi oblečením, bytovými doplňky a papírenským zbožím tady narazíte také na náš Mile magazín.

tyidentity2

Tak si to před Vánocemi udělejte hezké, vydejte se polahodit oku i duši do některé ze zmiňovaných oáz krásna a vyberte pod stromeček svým milým kvalitní autorský dárek, který má vlastní příběh a vyznává hodnoty, za kterými si můžete stát.

text: Zuzana Novoborská

foto: Object concept store – Jakub Čáp

Ones concept store – archiv značek