TO.GET.HER

to.get.her1

 SVATEBNÍ STUDIO I ŠATY I UDRŽITELNOST I EKO I VEGAN I ZEROWASTE

 

Krásné svatební šaty - nápaditě, stylově, ekologicky a udržitelně? To je TO.GET.HER!

Za ekologickým svatebním studiem TO.GET.HER. stojí tříčlenný tým, složený z designerky Hany Prchalové a dvou fotografek, Sofie Krčmář Samann a Lucie Sekerkové Bláhové. „Svatební studio byl nápad, který se zrodil už před mnoha lety jako žert někde nad vínem. Po pár letech nám ale došlo, že je to vlastně skvělá myšlenka a tak jsme založily TO.GET.HER.“ říká Hanka.

Studio TO.GET.HER ke každé zákaznici přistupuje individuálně. Snaží se ji poznat tak, aby šaty seděly přesně na míru každé jedinečné osobnosti i požadavkům. Jak napovídá samotný název studia TO.GET.HER., spolupráce mezi designerkou a zákaznicí je klíčovým bodem při tvorbě šatů. Návrhy jsou koncipovány (pokud to Vaše představa šatů dovoluje) takovým způsobem, aby mohly být využíty ještě mnohokrát po svatbě. Příkladem mohou být snadno kombinovatelné solitéry, případně variabilní efektní střih. Nejoblíbenější kombinací designérky Hanky je čistý minimalismus a nápaditý detail.

Ekologické studio TO.GET.HER. razí cestu co nejmenšího dopadu na životní prostředí. Pro svatební šaty vybírá přírodní, certifikované materiály, v ideálním případě od českých dodavatelů nebo vyrobené v Česku. Kolekci v příštím roce bude dominovat český len, biohedvábí a bambusové hedvábí.

Pro nevěsty veganky má  TO.GET.HER. tzv. mírumilovné hedvábí. "Při výrobě klasického hedvábného materiálu je třeba usmrtit velké množství larev bource morušového, který hedvábné vlákno produkuje. To z toho důvodu, aby se vlákno tvořící zámotek získalo neporušené. V případě produkce mírumilovného hedvábí se kokon larvy nařízne a bourci je tak umožněno proměnit se v motýla a dožít celý svůj život." vysvětluje designérka HankaI pro nevěsty, které příliš neholdují čistému strohému minimalismu má TO.GET.HER v portfoliu řešení, a to dodavatele organické certifikované krajky. Více informací o vlastnostech jednotlivých materiálů, najdete ve stories na Instagramovém účtu.

Ojedinělým, avšak velmi oblíbeným přístupem k tvorbě svatebních šatů TO.GET.HER je upcycling a zerowaste. Designerka Hanka dává velmi ráda život dávno zapomenutému, nebo využívá odstřižky materiálů, které by jinak skončily na smetišti. „Letos se mi podařila krásná spolupráce s nevěstou Zuzanou, jejímž požadavkem byly kompletně upcyclované šaty. Koupila jsem tedy vyřazený model svatebních šatů v second handu a přešila jej na elegantní sexy model, ve kterém Zuzka doslova zářila. Když mi pak poslala fotku ženichova „first looku“, nemohla jsem se ubránit radostné euforii z dobře odvedené práce.„

V TO.GET.HER nevyhazují ani ten nejmenší kousíček zbytkového materiálu. Vše pečlivě skladují a až bude odpadu dostatek, vznikne z něj nová zerowaste kolekce. Těšíte se?

 

FACEBOOK  || INSTAGRAM

to.get.her2
  to.get.her3

foto: Archiv To.Get.Her