MILE 13

MILEpupp061

LORETA V HOTELU DIVŮ

Když se Alenka propadla králičí norou do říše divů, vypila lahvičku s lektvarem a celá se zmenšila. Co se dělo dál? Kdyby to bylo na nás, klidně se mohla stát figurkou na dvoupatrovém svatebním dortu zdobeném rudými amarylisy. A až by se probudila, zjistila by, že si hoví na krémové sedačce ve foyer grandhotelu Pupp a jmenuje se Loreta. Vítejte v království noblesních interiérů, kde se mladá žena chystá na svatbu, kurážně a zvědavě prochází místnost za místností, vznáší se na balkoně nad městem a jde neochvějně vstříc svému snu.

Prohlédnout si všech 228 pokojů honosného hotelu, to by nevěsta promeškala vlastní svatbu. Pospíchá jen tam, kam ji nohy nesou, za světlem z vysokých oken a z křišťálových lustrů. Tu se zastaví u zdobené lampy připomínající trs krásných plodů, zatočí se do rytmu hudby v tanečním a divadelním sále, a když se jí zachce, složí hlavu třeba na koberci. Za růžovými víčky sní kdoví o čem, snad o svém vyvoleném, snad o svatební kytici s modrými listy, snad o prstenu ve tvaru květu, který vytvořila kouzelná šperkařka Janja.

V koupelně císařského apartmá vykládané mramorem si měl před sto lety dávat lázeň sám František Josef I., teď se tam Loreta bezstarostně krášlí a za broušeným zrcadlem pochoduje sem a tam přísná Královna. Měří čas na rozbitých hodinkách, aby to nevěsta stihla k oltáři. Pod hotelem se vine stříbřitá říčka, v pohádce od Lewise Carrolla by po ní mohla přijet zlatá gondola, kterou by řídil Bílý Králík. My jsme ale pořád v hotelu Pupp v srdci Karlových Varů, tak přestaň snít, Loreto, už zvoní svatební zvony a hosté čekají!

MILEpupp010

MILEpupp002

MILEpupp013

MILEpupp005

MILEpupp033

MILEpupp014

MILEpupp015

MILEpupp026

MILEpupp025

MILEpupp029

MILEpupp034

MILEpupp035

MILEpupp038

MILEpupp040

MILEpupp041

MILEpupp052

MILEpupp043

MILEpupp049

MILEpupp047

MILEpupp058

MILEpupp057

MILEpupp053

MILEpupp054

text: Helena Stiessová

foto: Matej Kmeť

styling a koncept: Ilona Karásková

 místo: Grandhotel Pupp, Karlovy Vary

květiny:  Cool Flowers

šperky: Janja Prokić

líčení a účes: Miroslava Krejčí, Make-Up Institute Prague

topy, kalhoty, sukně: Momenty

sako a krátká sukně:  Petiteé

modelka: Loreta Milichovská