ZAUJALO NÁS: Svatební focení na velkoformátový Polaroid

pola-5 (48)

FOTOGRAFIE I POLAROID I FOTKY VELIKOSTI A4 I POLAGRAPH I MILE


Klasický Polaroid jistě všichni znáte. Na svatbách se v posledních letech stal hitem a je k vidění pravidelně. Ale představte si, že fotograf vytáhne z Polaroidu „vytištěný“ snímek ve formátu A4! Přesně takhle to na vaší svatbě může být, díky klukům z Polagraphu. A o čem je tedy vlastně řeč?

Polaroid 8x10" je unikátní záležitostí a v Polagraphu jsou zřejmě jediní, kdo v Česku takové focení nabízí. Podobně jako u klasického Polaroidu, máte hotovou fotku ihned v ruce a můžete sledovat, jak se vám vybarvuje. Polaroid 8x10" je však výjimečný především velikostí fotografie – 8x10 palců, tedy 20x24cm, skoro velikost papíru A4.

pola-4 (58)

Polagraph fotí na tento formát v ateliéru v Praze i v Brně a rádi za vámi dojedou na vaši svatbu nebo párty. Postaví fotokoutek s tímto velkoformátovým Polaroidem, který sám o sobě přiláká hromadu pozornosti. Jedná se totiž o vintage profesionální měchový fotoaparát, u nějž se při focení fotograf musí schovat pod černou plachtu. A to už se jen tak nevidí! Celý den fotografové z Polagraphu mohou fotit společné snímky svatebčanů a rovnou jim je předat. Anebo je třeba nalepit na stěnu či pověsit na kolíčky, na odiv všem svatebčanům.

svatba_8x10_2

Jelikož je takových retro Polaroidů jen pár v republice, je velmi pravděpodobné, že vaši hosté takovýto fotoaparát ještě neviděli. Odnesou si tak ohromný zážitek a navíc se skvěle zabaví na dlouhé hodiny. V neposlední řadě vám ze svatby zbyde krásná vzpomínka ve formě unikátních, velkoformátových fotografií, které mají všechny typické charakteristiky Polaroidu. Krásné, jemné podání barev a typický retro nádech, včetně všemožných optických nedokonalostí. Pokud budete chtít, klidně vám fotografie mohou v Polagraphu třeba i profesionálně zarámovat. A to je super!

svatba_8x10_4-1170x1100

pola-7 (31)

foto: Archiv Polagraph