ZAUJALO NÁS: Nové kolekce váz od Františka Jungvirta

František Jungvirt, TRDLÍK, 2021,  22 x  20 cm, tvarované ručně foukané sklo, erbiově růžová podjímaná barvou, 2020, photo by Anna Pleslová (celek)

NOVINKA I JARO I FRANTIŠEK JUNGVIRT I VÁZY I GARDEN RAINBOW I TRDLÍK


Jaro už klepe na dveře a my se nemůžeme dočkat. Nalaďte se s námi na jarní vlnu. Představujeme vám dvě nové kolekce váz od mladého sklářského designéra Františka Jungvirta. Jsou úžasně barevné a inspirované jarem.

11 František Jungvirt, kolekce GARDEN - RAINBOW SPRING, limitovaných 20 ks, 2021, 34,5 x 16 cm, tvarované ručně foukané sklo, photo by Anna Pleslová (celek 2)

Oblíbená série Garden Rainbow přichází v nové barevné škále. Limitovaná edice o 20 kusech obsahuje barevné varianty v zelené, růžové a oranžové. Propojením tradičních tvarů, jemných rysů a osobitých barev vznikly originály, které nezůstanou bez povšimnutí. Tyto ručně foukané skleněné vázy si oblíbí nejen člověk se smyslem pro design.

6 František Jungvirt, kolekce GARDEN - RAINBOW SPRING, limitovaných 20 ks, 2021, 34,5 x 16 cm, tvarované ručně foukané sklo, zelená podjímaná růžovou, photo by Anna Pleslová (2)

Jemný přechod mezi jednotlivými barvami umožňují barevné rubíny, které se přidávají do rozžhaveného skla. Přesná barva i její rozložení po povrchu je tak u každé vázy jedinečné. Každý kus se fouká zvlášť a jeho konečná podoba se pokaždé liší. Unikátnost se ukrývá v detailu.

František Jungvirt, TRDLÍK, 2021,  22 x  20 cm, tvarované ručně foukané sklo, erbiově růžová podjímaná barvou, 2020, photo by Anna Pleslová (6)

Další novinkou je série váz s názvem Trdlík. „Kolekce je inspirovaná hlavně jarním sázením květin a probouzením se přírody ze zimního spánku,“ říká designér. Vázy z nové kolekce jsou ozdobou interiéru, která upoutá. Zaujmou svými originálními barvami a výraznými rysy. František Jungvirt tak překračuje hranice užitého designu až k uměleckému objektu.

František Jungvirt, TRDLÍK, 2021,  22 x  20 cm, tvarované ručně foukané sklo, erbiově růžová podjímaná barvou, 2020, photo by Anna Pleslová (2)

Barevnými variantami pro rok 2021 jsou tyrkys, rubín a aqua. Foukané, erbiově růžové sklo podjímané barvou je ručně broušené a leštěné. Každý kus je originál a my se nemůžeme vynadívat. Která váza padla do oka vám?

František Jungvirt, TRDLÍK, 2021,  22 x  20 cm, tvarované ručně foukané sklo, erbiově růžová podjímaná barvou, 2020, photo by Anna Pleslová (4)

Nové kolekce i další produkty naleznete na www.frantisekjungvirt.com nebo v mnoha galeriích.

foto: Anna Pleslová | text: Klára Šťastná, MILE