ZAUJALO NÁS: We Are Ferdinand

plevel 

PONOŽKY | WE ARE FERDINAND | DESIGNÉŘI | ORIGINÁL | ČESKÁ VÝROBA


Něco originálního. Něco osobitého. Něco, co má šmrnc. Malý detail pro radost. Tyto věty nám běhaly hlavou, když jsme hledali ideálního partnera pro náš merch. A pak přišla ona osudná věta. Děláme ponožky, řekl stručně a jasně Salvátor Soška, zakladatel originální české značky We Are Ferdinand. A bylo rozhodnuto, ale o tom příště… Teď se podíváme, jak je to vlastně s těmi ponožkami a kdo je Ferdinand.

 

parizsky-salat.jpg

„Pařížský salát“ od Jakuba Janošíka

 

Originální česká ponožkárna vznikla na podzim roku 2016. Salvátorovi bylo šestnáct let a spolu s kreativcem Jakubem Janošíkem se rozhodli posunout obyčejné ponožky na neobyčejnou úroveň. A tak se zrodila značka We Are Ferdinand, která boří zaběhlé standardy a spolupracuje nejen s ikonami českého designu. Název odkazuje na Ferdinanda Vaňka, populární alter ego Václava Havla, který byl známý tím, že nosil krátké kalhoty. 

 

puntickar-cerveny.jpg

„Puntičkář“ od Maxima Velčovského

 

Na tvorbě designu ponožek spolupracuje We Are Ferdinand s tuzemskými designéry, ilustrátory a umělci. Své ponožky má například Maxim Velčovský, Tomski & Polanski, Michal Bačák, Pavel Fuksa a další. Ponožky od We Are Ferdinand se tak vyznačují nápaditostí, barevností, neotřelými detaily a často i originálními názvy. Kdo by nechtěl „Srací“ ponožky od Elišky Podzimkové?

 

sraci

„Srací“ od Elišky Podzimkové

 

„Nehledejte v tom žádný velký přesah. Jde jen o malý detail pro radost,“ říká nenuceně Salvátor. We Are Ferdinand vsadili na kvalitu, originální design a výrobu v České republice. A přesně proto si nás získali. Spolupracujeme a už brzy vám představíme novinku! Co si budeme povídat, my už se nemůžeme dočkat. A co vy?

 

sausage

„Sausage“ od Tomski & Polanski

 

 

foto: Archiv We Are Ferdinand | text: Klára Šťastná