floristkou Leonou z Blómflowers

ONÁS 

3 MINUTY S I BLÓM FLOWERS I LEONA ROTHOVÁ I KVĚTINY I KVĚTINÁŘSTVÍ I ROZHOVOR


Chceme tě představit. Pověz nám něco o sobě.

Kytky jsem vždycky ráda neměla. Když jsem musela v dětství pracovat na zahradách mých rodičů, měla jsem pocit, že je to za trest a že mi něco důležitého někde jinde uniká. Postupem let se mi ty špinavé nehty a trika zbarvená od zeleně nějak zalíbila. A už mi nikde nic neuniká. Když sbírám kytky v lese a ptáci mi zpívají nad hlavou, když vybírám zeleň a květy do kytic, baví mě to nejvíc. Díky, mami, za to, žes neustoupila a ty pichlavé rostliny mě přesazovat nutila. Všechno jsem si zamilovala a v roce 2018 založila Blóm - studio, které vytváří nevšední květinová aranžmá, okázalé kytice a květinové instalace.  Jen já a kytky: jejich tvary, barvy a vůně, to je moje vášeň. 

Jaký je tvůj rukopis?

Kombinuji květiny z obchodu s poklady z lesa či louky. Když pracuji s květinami, nedržím se žádných striktních pravidel a nechávám se unášet fantazií. Pozoruji tvar a barvy květin, které mám k dispozici. To jsou dva faktory, které nakonec udávají výslednou podobu mých aranžmá. 

EFEB3498

Proč svatby?  

Protože svatby jsou událost, kde květiny hrají prim! Povznášejí ten už tak důležitý den a všichni hosté si jich všimnou. Je velká zábava tvořit spolu se snoubenci podobu možná nejdůležitějšího dne jejich života. 

Chceme vědět víc. Používáš lokální kytky, nebo z dovozu? 

Používám obojí. Sběr lokálních květin je pro mě velký relax a když se nemůžu spolehnout na místní podnebné podmínky, pořídím květiny z dovozu. 

Oblíbená květina? 

Nemám. Všechny jsou nádherné! 

Roční období, které tě nejvíc inspiruje?

Nejinspirativnější je jednoznačně jaro-nevím, kam se dřív podívat, jestli na sakuru v parku, pivoňky v zahradě, kokořík v lese nebo šeřík u cesty. Chci je všechny! 

Oblíbená prázdninová destinace?

Ta, kde je na co se dívat a co objevovat. 

Nejoblíbenější kniha?

1984 

Oblíbený film?

About time  

Pohádka z dětství, kterou jsi měl/a nejradši?

Pipi dlouhá punčocha 

Oblíbené jídlo?

Těsto všeho druhu 

Na čem si ujíždíš? (guilty pleasure) 

Na dobré kávě 

Zveme tě na drink, co si dáš? 

Pisco sour 

Označ co tě vystihuje.

ČAJ -– KÁVA 

PES -– KOČKA 

RANNÍ PTÁČE -– NOČNÍ SOVA 

KNIHA -– SERIÁL 

HORY -– MOŘE 

EFEB3572  

EFEB3580

EFEB3645

Foto: Archiv Blóm Flowers