fotografkou Markétou Zelenkovou

svatba vladka a luki 351A

3 MINUTY S I MARKÉTA ZELENKOVÁ I SVATEBNÍ FOTOGRAFKA I ROZHOVOR I MILE


Chceme tě představit. Pověz nám něco o sobě.

Jsem žena, máma, manželka, kamarádka… a fotografka….  

Věřím na lásku na celý život. Mám skvělého muže, se kterým jsme už přes 20 let a tři naše už docela velké děti. Mám ráda sezení u ohně, spaní pod širým nebem, kamarády okolo. Kdybych nefotila, to se mi ale těžko představuje, opravovala bych stará obydlí. Věřím v Boha, který je ve všem a který je láska.  

Jaký je tvůj rukopis?

Moc nezasahuju. Sama bych nechtěla, aby tak neskutečně velkou a intimní věc, jako je svatba rušil někdo tím, že by mi říkal, co a jak mám dělat. Tak spíš myslím, že hodně “poslouchám”. Jakoby i očima. A zaznamenávám.

Lidi jsou moc krásní na to, abych je nějak vylepšovala. A i věci, co běží, si zasluhují zaznamenat tak, jak jsou… Vlastně jediné, kdy do toho trošku mluvím (nebo spíš navrhuju) je, když vidím zajímavé světlo, tak to se třeba snažím pro fotky využít.   

klarkaarada (1 of 1)

Proč svatby?  

Od malička jsem malovala. A vždycky jsem malovala tváře. Holky malovaly koně, já jsem malovala obličeje. Teď jsem byli s kamarády v Africe a já tam mám sice taky nějaké ty zebry a tak. Ale nejvíc tam mám lidi, místní lidi i tu naši partu. Kamarád má zase jen zvířata… Prostě každého přitahuje něco jiného. Mě nejvíc ty tváře a co ukazují emoce, které v nich jsou.  

A taky jsem odjakživa byla ráda mezi lidmi. Utíkala jsem mamince za dětmi ze školky, když jsem tam ještě nechodila. Tak to se asi dobře snoubí pro práci fotografa svateb (smích). Ale dnes už mám ráda i samotu a ticho. Práce mezi lidmi nebo ticho, každé mě nabíjí trochu jinak. No a taky věřím na to manželství (smích) Tak asi tak. 

Chceme vědět víc. Čím fotíš? 

Teď fotím na Nikon, na zrcadlovky. Ale pomalu se to láme, budu muset techniku obnovit, tak asi v blízké době mě čeká přechod na bezzrcadla. Ještě se trošku bráním, mám ráda trošku nedokonalostí a fotky z nich už snad ani žádné technické nedokonalosti nemají (smích).

Co nejraději fotíš? 

Lidi.

Roční období, které tě nejvíc inspiruje?

Pozdní jaro, babí léto. 

Oblíbená prázdninová destinace?

Severské země. 

Nejoblíbenější kniha?

Na východ od ráje. Steinbeck.

Oblíbený film?

Ostrov od Pavla Lungina 

Pohádka z dětství, kterou jsi měla nejradši? 

Ronja, dcera loupežníka. Lindgrenová.

Oblíbené jídlo?

Nektarinky. 

Na čem si ujíždíš? (guilty pleasure) 

Večery a rána pod širým nebem. A pak Netflix (smích).

Zveme tě na drink, co si dáš? 

Piňa Coladu. 

LaJ245

Označ co tě vystihuje 

ČAJ -– KÁVA 

PES -– KOČKA 

RANNÍ PTÁČE -– NOČNÍ SOVA 

KNIHA -– SERIÁL

Oboje. Častěji seriál, protože se dá koukat ve dvou. 

HORY -– MOŘE 

 

svatba-

  svatba-7484

foto: Markéta Zelenková