Sázejte stromy se Salon č.4

 

"Za každý oblek zasadíme strom!" 

Tohle heslo vymyslel tým Salonu č.4 pro svůj skvělý nápad, jak vrátit přírodě alespoň malou část našeho dluhu. Za každý ušitý oblek v Salonu č.4 bude totiž na Jižní Moravě zasazen jeden živý strom. 

Příroda byla stvořena na míru životu a my jsme její dlužníci. Každý den nás živí, ochraňuje ale i inspiruje. Pojďme jí to vrátit, pojďme se Salonem č. 4 a organizací Sázíme stromy společně nějaké ty stromy opravdu zasázet. Jeden oblek, jeden strom.

Až dojdou stromy, dojde nám i dech. Neschovávejme se před problémy, stromy a zeleň tvoří kyslík který dýcháme. Vzrostlý strom je domovem desítek zvířat a zvyšuje tak biologickou rozmanitost. Zabraňuje erozim, drží vodu v půdě a čistí vzduch. Pojďme společně vrátit energii do přírody a snížit tak naši ekologickou stopu. Neustálý růst není samozřejmý bez opakované investice zpět do eko-systémů. Začít musíme vždycky u sebe!

Ve spolupráci s organizací Sázíme stromy tým Salonu č.4 našel lokace na jižní Moravě, kde můžeme společně změnit věci k lepšímu. Jižní Morava je region nejvíce ohrožen erozí. Proto je důležitá rozmanitost terénu a větrolamy, které zabraňují odvátí živin z povrchu. Proto poblíž města Židlochovice budou sázeny stromy za obleky ušité v Salonu č.4.

Vybrat si můžete z několika druhů stromů, jako jsou olše, bříza, javor, lípa nebo dub, na které obdržíte certifikáty a GPS lokaci, kde byl strom zasazen. Sazba je vždy na podzim.

Společně se Salonem č.4 se pak můžete účastnit výsadby, trochu se provětrat. Jdete do toho s námi?

 

  DSC_4820  
     
  V6zvkwoQ  
     
  SkS1nZ9Q  
     
  lhb1CkXA  
    Foto: Čeněk Vitovský